Ankara kanalizasyon işlemleri ile tıkanmış olan kanalların ve kanalizasyonların açılması ve temizlenmesi işlemi yapılmaktadır. Tıkanmış hale geldiklerinde ekipmanlar tam olmalı ve en modern ekipmanlar ile en çok yetenekli teknisyenler tarafından yapılmış olması gerekir

Ankara kanal açma işlerinde drenaj yedekleme ve kanalizasyon hattı açılmasında ve dolduğunda vidanjör ile suyu çekilmektedir. Yağmur suyu drenaj adından da anlaşılacağı gibi,özelliği içinde birden fazla alanlardan aşırı yağmur ve yeraltı suyu boşaltmak için tasarlanmıştır.  Ama yağmur suyu drenaj ve işletmenizi korumak da çok önemlidir. Yağmur suyu drenaj kolları yapılar çatılar, girişlerini, kaldırımlar, alan yollar ve benzeri içerir. Tahliye bölgesinde kuru bir şey gibi basit bir şey olabilir. Bu yağmur suyu sistemlerin çok büyük nehirlerin su ile kolları veya diğer atıkları içine arıtılmamış atık su olabilmektedir. Bu nedenle onun kimyasal atık veya sıhhi atık ile bu kanalizasyona atmak kabul edilemez. İdeal olarak yağmur suyu tesisat ana drenaj ayrı bir sistem olması gerektiğini de gösteriyor. Kombine kanalizasyon bugün açık sulara kirletici insan atıkları ve aşırı yük getiren su arıtma tesisleri ile potansiyel sorunlar nedeniyle giderek daha nadirdir. Ayrıca yükleme ayrı sistem daha fazla para maliyetli olabilmektedir.

Yağmur suyu sonrası kanal açma yakındaki su yollarına veya tanklarda su aktarma ile su baskını önlemek için çalışır. Yağmur fırtınası sırasında Ankara vidanjör hizmetleri ile ev, sokak, kaldırım ve diğer yüzeyler kapalı çalışan su büyük miktarda uzak kanalizasyon tarafından en yakın su haznesi gibi kuru bir kuyu tesise yeraltı boruları ile yapılır. Uzakta bir su arıtma tesisinde tedavi edilecek atık su taşıyan atık su sistemi aksine kanalizasyon doğrudan doğaya su sağlar.

Her zaman yerel tesisat kodunuzu aşina olmak ya da bir profesyonel ekip tarafından kanal temizleme ve açma hizmeti ile vidanjör hizmeti almanız gerekir. Özellikle kuvvetli ve fazla yağan yağmur sonrasında tıkanan ve dolan kanalların temizlenmesi gerekir.

Yorum 0

Leave a Comment