su-kacagi-tespiti

Su Kaçağı Bulma
En kaliteli ve en iyi su tesisatı uzmanları tarafından oluşan ekibimiz tarafından yapılan su kaçağı tespiti kameralı sistemler ile uygulanmaktadır. Önce bölge kamera ile kontrol edilir ve su kaçağı bulunur. Daha sonra ise kaçak varsa tespiti yapılarak tamir ve onarım aşamasına geçilir. Su kaçağını bulmak için aklınıza gelebilecek tüm cihazlar bünyemizde mevcuttur. Sızıntılar varsa önce onlara bakılır ve belirlenir sonra oranın onarımı güzel bir şekilde yapılır. Tesisat borularında su kaçağı olup olmadığı bilmiyorsanız aşağıdakileri uygulayarak su kaçağı olup olmadığını anlamanız mümkündür.Öncelikle dairenin ana vanasını kapatıp 1, 2 saat beklemeniz önerilir. Altta oturan kişilerin tavanından hala su damlıyorsa sıcak su borularına bakmanız gerekiyor. Sıcak su borularını kontrol etmek için kombinin altında sıcak su vanası mevcuttur onu kapatın ve bir süre bekleyin. Su kaçağı sonrasında bize ulaşarak bakım ve onarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Uzman çalışanlarımız ile sizlere profesyonel su kaçağı bulma ve tamir hizmetini sunuyoruz.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

 • Evdeki sayacınız musluklar kapalı olduğu halde sürekli dönmeye devam ediyorsa,
 • Su fatura ücreti yüksek bir miktar geldiğinde,
 • Tavanda sararmalar varsa,
 • Seramiklerin ara kısmında bulunun derzler renk değiştirmeye başlarsa,
 • Zemine sürekli su çıktığında,
 • Duvarda nem veya rutubet hâkimse,
 • Evde böcekler oluşmaya ve çoğalmaya başladıysa.
 • Tesisat şirketleri su kaçağını bulmak için farklı ve çeşit çeşit cihaz bulundurur.

Bünyemizde mevcut olan özel hassas olan dinleme cihazı, termal kamera, pis su kamerası ve nemölçer cihazları ile profesyonel şekilde tespit yapılmaktadır.

 • Dinleme cihazı: su kaçaklarını bulmak için kullanılan en ideal alettir. Bu alet sonuca kişiyi çok hızlı bir şekilde ulaştırır.
 • Termal kamera: İçerisinden sıcak su geçer ve tespit için kullanılır. Ama bunlar dinleme cihazı olmadan tek başına bir şey yapamazlar. Sadece yardımcı bir cihazdır.
 • Pis su kamerası: Pis su giderlerinde oluşan sorunları halletmeye yarar. Bu kameralardan borularda kırık varsa hemen görülür.

Profesyonel Su Kaçağı Bulma Hizmeti Ve Kurumsal Hizmet Sunuyoruz
Binalarda birçok su kaçağı oluşur ve bu su kaçaklarını bulmak için oldukça çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sağlam sonuç verir. Ama kullanıldığı yere ve şartlara göre değişiklik gösterir. Su kaçağı bulma yöntemleri şöyledir. En fazla nem bulunan bölgeyi öğrenme, patlak boruyu tamir etme, akustik cihazla kaçağın yerini öğrenme, boruya gaz verilir ve bu sayede kaçak bulunur, termal kamera yardımı ile sıcak su kaçaklarını izleme, seramikleri kırarak su kaçağını öğrenme yöntemlerindendir.

Uzman çalışanlarımız tarafından adresinize kısa sürede ulaşılarak tüm sorunlarınızı en az hasar ile çözüyoruz. Sızıntının bulunduğu yerde seramikleri ve granitleri kırmak gerekir. Boru patladığı için üzerinde olan seramik çıkarılır. Boru tamir edilir, kapatma işlemi uygulanır. Seramik yapıştırılarak uygulanır. Birden fazla patlak boru var ise veya su damlatıyor ise banyonun zeminini su kapladığından kaynaklanır. Kaçak hemen tamir edilerek üzeri kapatılır ve basınç testi yapılır başka herhangi bir kaçak olup olmadığına bakılır. Bizimle iletişime geçerek sizde kaliteli hizmeti uzman çalışanlarımızdan alarak su kaçak sorunlarından sorunsuz kurtulabilirsiniz.