pimas-acma

PİMAŞ Açma Ve Temizleme
Pimaş açma makineler ‘i yurt dışında üretilir. Pimaş banyo, küvet, mutfak lavabosu gibi yerlerde kullanılan atık ve pis suların binanın dışındaki rögarlar a iletildiği borulara denir. Günümüzde bu borular tüm tesisat sistemlerinde kullanılmaya başlanmıştır.Pimaşlar Neden Tıkanır
Pimaş borularının içinde yıllar sonra kalıntılar ve yağlar dolar buda tıkanmaya sebep olur. Pimaş genelde insanların kullanım hataları nedeniyle tıkanma yapar. Örneğin tuvaletin içerisine atılan tuvalet kâğıtları atıkları atılan bezler veya yabancı cisim atıkları zamanla birikir ve su giderini tıkayarak suyun akmasını engeller. Bir diğer pimaş tıkanmasının nedeni ise şudur inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması da pimaş da tıkanıklık olmasını meydana getirir. Borularda hatalı yapılış veya çökme de boruların tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Bu konuda da bilgi vermek gerekirsek boruları döşetirken hassas terazi ile döşeyen kişilere boruları yaptırmaktır. Hassas terazi ile döşeyen kişiler tarafından yapılan boruların hatalı veya çökme ihtimali çok düşüktür. Kendi imkânlarınızla pimaş açmayı sadece geçici bir süre için çözersiniz. Bir kaç hafta veya bir kaç ay sonra bu sorun tekrardan başlar. Pimaş boruları açılırken ona uygun alet ile yapıldığı için kırılmaz ve zarar görmez. Ama kendiniz pimaşta ki tıkanıklığa çözüm bulmak isterseniz kırabilir veya zarar verebilirsiniz.

Pimaşlar ‘In Tıkandığı Yerler Nereleridir?
Genelde mutfak lavaboları sürekli tıkanır. Yemek atıkları ve yağlar zamanlar birikerek pimaş borularının tıkanmasına sebebiyet verir. Bu tıkanma sonucunda artık sular pimaştan kanalizasyon borusuna gitmeyecek ve böylelikle atık sular nedeniyle eviniz kirlenecek. Bu işlem kanal açmayı kullanan kişiler tarafından kolaylıkla açılır. Kırmadan dökmeden yapılır bu işlem. Tuvaletiniz hatalı kullanım sonucu tıkanabilir. Bu gibi sorunlarda çok etkili çözümler bulunmaktadır. Kısa sürede ve tamamlanır ve hemen temizlik sağlamak çok kolaydır. Bu nedenden dolayı işinde uzman olan firmamızda ki çalışanlarımız ile çalışmak isterseniz firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Günümüzde tuvaletlere tuvalet kağıdı atılması nedeni ile giderler çok fazla tıkanmaktadır. Tuvalet kâğıdı atılması tıkanıklığın en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Tıkanmayı engelleyemezsiniz fakat önlem olarak tuvalete kağıt atmaktan kaçınabilirsiniz. Tuvalet giderindeki su yavaşlamaya başladığında robotla pimaş açtırma işlemi yaptırmanız gerekecektir. Robotların ucu çengellidir ve tuvalet kâğıdı, bez ve atık maddeleri parçalayarak borudaki gideri açar. Bu işlem süresi işe göre değişiklik gösterir. Kısa ve tıkanıklığın az olduğu durumlarda 30 dakika sürer. İş uzunsa en fazla 1,2 saatte biter. Son teknolojik cihazlar ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz.

Kurumsal hizmet anlayışı ile sizlere tıkanıklık ile ilgili tüm sorunlarınızda kısa sürede kaliteli hizmet sunuyoruz. Bizimle iletişime geçerek Eviniz de ne kadar dikkatli bir kullanım yaparsanız yapın birden fazla ailenin bulunduğu yerlerde apartmanlarda pimaş tıkanıklığı görülebilir. Tıkanıklık olmadan tıkanıklığı anlamanız mümkün değildir ve bu konuda bizimle iletişime geçerek son teknolojik cihazlarımızla Pimaşlarınızda ki tıkanıkları tespit ederek kısa sürede giderlerinizi açabiliriz.