kanalizasyon-temizligi

Kanalizasyon Ve Temizliği
Kanalizasyon her şehrin kirli sularını şehir dışına atılmasını sağlar. Evlerde bile wc tıkanırken bu kanalizasyonların tıkanması oldukça normaldir. Kanalizasyonun tıkanmasının asıl nedeni kanalizasyona yabancı nesnelerin atılmasıdır. Bu cisimler aylar sonra orda birikir ve tıkanır bu nedenle su geçişi de olmaz. Kanalizasyon temizlemedeki gaye kanallarda oluşan kötü kokuyu oluşturmamak ve tıkanmış olan kanalizasyon borusunun tıkanıklığını temizleyerek açmaktır. Kameralı görüntüleme cihazları ile artık işler çok kolay bir hal almaktadır. Kameralı görüntülü cihazlar ile artık tıkalı bölge çok kolay bir şekilde tespit edilir ve tıkalı bölge temizlenerek açılması sağlanır. Teknolojik Yenilikleri Kullanarak Tıkanıkları Tespit Ediyor ve Açıyoruz
Bu bölgelerde ki tıkanıklık robot cihazları ile temizlenerek açılır ve ayrıca basınçlı su ile de temizlenmesi sağlanır. Tıkanmış kanalizasyon temizlenmeyip tıkalı kalırsa oradan geçen pis sular insanların kullandığı alana doğru yayılmaya başlar. Çünkü kanalizasyona gelen farklı şeyler tek yerden gelmeyip farklı yerlerden gelir. Farklı noktalardan gelen cisim atıkları birikir ve bu sayede kanalizasyon taşar. Eğer kanalizasyon böyle kalır ve kanalizasyon temizleme olmaz ise bu pis su toprağa karışır oradan da insanların içtiği su içerisine geçer. Buda ölümcül hastalıkların ortaya çıkmasına ve yayılmasına neden olur. Birçok hastalık özellikle salgın hastalıklar bu kanalizasyon atıklarının içme suyuna karışması nedeni ile ortaya çıkmış ve artmıştır. Temizlenmeyen kanalizasyonda etrafa kötü kokular yayılıyor ve buda insanları olumsuz etkiliyor. Eğer kanalizasyon olmasaydı kirli sular etrafa ve insanların içtiği sulara yavaş yavaş yayılarak çeşitli hastalıkların olmasına veya çıkmasına daha çok sebebiyet verirdi. Kanalizasyon olduğu için bu ihtimal biraz daha düşüyor ama dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Kanalizasyonun Sürekli Tıkanmasının Sebebi ve Tıkanıklık Açma İşlemleri
Şehirler genişliyor ve artık her yere yeni apartmanlar yapılmaya başlıyor ve böylelikle alt yapı sorunu yaşanıyor. Buda binaların tesisatlarının tıkanmasına sebebiyet veriyor. Kanalizasyonun tıkanması sebebiyle kötü kokular oluşur. Buda insan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Böylelikle arızaların hemen yapılması için işlemin başlaması gerekiyor. Artık teknolojik cihazlar olduğu için bu işlem çok basit bir hal alıyor. Cihazların en büyük avantajı betonun kazılmasını gerektirmiyor. Eskiden arıza olan yeri bulmak her yerden beton kazınır arıza öyle bulunmaya çalışılırdı. Ayrıca onarım işlemi de kolaylıkla sağlanıyor. Kanalizasyonunuz sürekli sık sık tıkanıyorsa önce kameralı cihazlarımız ile tıkanıklık nerede ona bakılır. Eğer tıkanıklığın nerede olduğu bölgeye baktırmayıp açtırıyor iseniz o kanalizasyon tekrar tıkanır. Bunun için mutlaka kamera ile görüntüleme yapılması gerekir ve sorun tam anlamıyla tespit edilmelidir.

Ankara Kanalizasyon temizliği için tıkanıklık tespit edilir edilmez temizlenmesi gerekiyor çünkü bekledikçe daha büyük bir arıza olmasına sebebiyet veriyor. Günümüz de kanalizasyon tıkanıklıkları kolay ve kısa sürede temizleniyor. Binanın yapımından sonra temizlenmeyen inşaatta binada kanalizasyonun tıkanmasına sebebiyet veriyor. Bunun için yeni bina inşaatı biter bitmez temizlenmesi gerekir ki kanalizasyonda tıkanma olmasın. Genelde atıklar ayrışmadığı dönemde atılması kanalizasyonda tıkanma meydana getiriyor.