Kanal temizleme işlemleri için öncelikle konusunda uzman ekip ile bu işlemin yapılması ve profesyonel ekipman olması gerekir. Çünkü kanal temizleme yada kanal açmak için tıkanmış olan yerin tıkanıklığını açacak teçhizat olması gerekir.

Özellikle kış aylarında yada yağmurlu günlerde suların taşıdığı pislikler ve yolda bulunan tıkamaya yol açacak eşyaların neticesinde tıkanmalar olabilmektedir. Temizleme işlemi için tıkanan yere bir gözlem kamerası ile bakarak tıkanmaya neden olan şeyin görünüp tespitinin yapılması gerekir. Bunun için profesyonel kanal gözlem kamerasına gerek vardır. Bunun yanında lavabolara atılan bir takım kağıt, poşet ve ona benzer şeyler tıkanmaya yol açmaktadır. Bunların yanında caddelerde bulunan büyük kanal temizleme işlemlerinde vidanjör yardımı ile dolmuş olan kanalizasyon giderlerinin temizlenmesi ve fazla olan suyun çekilmesi gerekmektedir. 

Kanal açma yada temizlemek için konusunda uzman ekip tarafında yapıldığı zaman tekrar tıkanma olma olasılığı çok az olmaktadır. Çünkü ekip temizleme neden olan herşeyi alıp detaylı temizleme yaptığı için çok büyük bir şey yeniden kanala girmediği sürece tıkanma olayı hemen olmaz.

Yorum 0

Leave a Comment