Kanal açma işlemleri sisteminin tutarlı ve eksiksiz olarak bakımı sistemin belirtilen ömrünü sürdürebilmesini sağlayacaktır. Koruyucu bakım söz konusudur. Bazı sistemlerin yıllarca ihmal edilmesi ya da büyük ölçüde yetersiz bakımı atık su toplama sistemlerinin bir rehabilitasyon ve iyileştirme gerektiren iki nedeni vardır.

Boru bağlantıları katı hale getirildi. Toprak hareketi ve yapıların yerleşmesi hepsi zaman zaman meydana gelir. Kanal açmalarında işlemleri sızdırmazlığı koruyabilen esnek bir boru malzemesi veya mafsal gerektirir. Böylece kanalizasyona döküntü ve artıklara izin verdi. Kanalizasyon borularının ve Ankara kanal açma koridor sistemi ile nakledilen hendek yatakları ve dolgu dolgusu veya atık suyun korozyonu tasarım sırasında göz ardı edilen bir faktördür. Atık su toplama sistemleri ve arıtma tesislerinde neden olan başlıca bir neden hidrojen sülfür gazıdır.

Boru bağlantılarının bitki kökleri tarafından potansiyel olarak hasar görmesi bilinmiyor veya tasarım sırasında ihmal edildi. Kanalizasyon kanalizasyonuna kök salınımı ortak su geçirmezse kök sıkı olacağı düşünülüyordu. İnsanlar kanal açma işlemleri buhar geçirmediği yani hava geçirmez olduğu sürece köklerin nem ve besin buharı tarafından çekileceğini bilmiyordu. Kökler bir boru bağlantısına veya duvarları olarak girebilir. Çok küçük delikler veya çatlaklar vasıtasıyla dolayısıyla toplama sistemlerinde kök salma için açık veya sızdıran derz gerekli değildir.

Yorum 0

Leave a Comment